Ortaokul

  1. ve 6. Sınıflarda ;

-Matematik, Fen Bilgisi, Türkçe, Sosyal Bilgiler branşlarında 8. Sınıfta karşılaşacakları sınav için alt yapı oluşturan konular tam öğrenme metoduyla işlenir.

-Öğrencinin ilgi, yorumlama, analiz ve uygulama yeterliliğine göre ek çalışmalar programlanır.

-Yabancı dil eğitimi gramerler ile sınırlı tutulmayıp konuşma, anlama, günlük kullanım, iletişim gibi becerilerin arttırılması için native (yabancı uyruklu) öğretmenlerin yoğun çalışması ile İngilizcenin ağırlıklı olduğu İspanyolca, Fransızca, almanca destekli yürütülür.

-Yabancı dilin, kullandıkça öğrenildiği, pekiştirildiği metodlar uygulanır.

-Organize edilen küçük çalıştaylar ile çevre bilinci kazandırılıp tasarruf kavramı pekiştirilir.

-Sosyal ve sportif çalışmalarda ise grup çalışmaları, sunumlar, turnuvalar ve sergi hazırlıkları gibi faaliyetler ile öğrencinin sosyalleşmesi, üretmesi, iletişim kurması, özgüven kazanması amaçlanır. Küçük görevler verilerek insiyatif kullanma becerisi, karar verme cesareti kazandırılır. Kendisine, ailesine ve çevresine karşı sorumluluklar öğretilir.


  1. sınıf öğrencilerimiz;

– 8. sınıf sonunda girecekleri LGS sınavına hazırlığa şimdiden başlarlar. Akademik branşların yoğunluğu arttırılır, İngilizce dersleri test mantığı ile yürütülmeye başlanır.

-Deneme-izleme sınavlarının sayıları arttırılır. Test teknikleri verilmeye başlanır.

-Değişen soru taksonomisine uygun olarak yorumlama, analiz etme becerileri pekiştirilir.


  1. sınıfta ise;

– Derslerimiz sınava yönelik olarak programlanır. Bir yandan 8. sınıf müfredatı işlenirken bir yandan da önceki yılların müfredatı tekrar edilerek öğrencilerimiz sınava hazırlanır.

-Yoğunlaşmış denemeler ve izlemeler ile süreç takip edilir, gerekli durumlarda ek dersler ve bire bir çalışmalarla eksikler giderilir.

Rota Okulları’nda her gün sınıf seviyelerine göre değişen zaman aralıklarında bireysel çalışma saatleri programlanır ve öğrencinin o gün gördüğü derslerin tekrarını yapması, ödevlerinin bir kısmını incelemesi sağlanır.